Pomôžte prosím, ako vyliečiť vybočený palec na nohách?

7655006A. Biela, Bratislava
Začali mi vyčnievať kĺby palcov na nohách a veľmi to bolí. Keď nosím obuv, tak buď začne bolieť kĺb alebo sa mi palec pritlačí k ostatným prstom tak, že nemôžem našliapnuť na celé chodidlo, čo tiež strašne bolí. Začala som nosiť širšie topánky, o číslo väčšie, ale nepomáha to, skorej je to s bolesťou ešte horšie. Skúšala som všelijaké masti a ľudové liečebné prostriedky, ale výsledok žiadny. Počula som od známych, že sa vybočený členok dá jedine operovať. Je to pravda?

J. Stejskal .Špecialista – ortopéd
Dobrý deň, Existuje veľa druhov operácií vybočeného palca. Všetky sú pomerne zložité a následne bolestivé. Ale operácia je vždy až krajné opatrenie. V našej klinike sa v deviatich prípadoch z desiatich darí problém odstrániť bez chirurgického zákroku – vďaka špeciálnemu fixátoru Valgus Pro. Je to veľmi efektívne a liečba „členkov“ je oveľa príjemnejšia. Pozrite sa, ako boli naši pacienti s Valgus Plus spokojní:

 

2 (2)OHLASY NA ‘‘ VALGUS PRO ” :
V. Chalúpková, Piešťany,
Asi pred piatimi rokmi som si v jednom butiku kúpila veľmi pekné lodičky. Opätok mal ale 12 cm, čo mi trocha vadilo. Ale čo, povedala som si, aspoň sa v práci predvediem. Chodila som v nich mesiac a potom začali problémy. Večer mi brnelo v nohách a potom to začalo bolieť. A vystúpil mi členok. Už som premýšľala aj o operácii, ale potom mi priateľka poradila Valgus Pro. Teraz už chodím normálne. Inak by som už mala chodidlá ako Victoria Beckham alebo Cindy Crawford.

N. Černicová, Nitra,
Som malého vzrastu – meriam iba 150 cm, ale mám pomerne veľkú nohu. Takže opätky naozaj potrebujem, inak budem vyzerať ako na lyžiach. Čiže otvorené topánky jedine na ihlách a aj uzatvorené topánky jedine na 14-cm opätku. A samozrejme mám z toho vybočený palec. Rôzne cvičenia ani iné triky mi nepomohli. Potom som vyskúšala Valgus Pro a po probléme akoby sa zem zľahla.

R. Stránska, Michalovce,
Je mi 50 rokov a donedávna som mala naozaj veľké problémy pri chôdzi. Keď som bola mladá, vôbec by ma nenapadlo, čo ma čaká, vždy som rada nosila topánky na opätku. Kĺby palca boli naozaj veľmi vystúpené a nemohla som sa vojsť do žiadnych topánok. Doma som ani papuče nenosila, taká to bola bolesť. Raz som si zašla kúpiť topánky, ale žiadne mi naozaj neboli dobré a rozplakalo ma to. Pani predavačka hneď prišla a spýtala sa ma, čo sa stalo. Povedala som, aké mám trápenie s nohami a že už neviem, čo mám robiť. A ona mi poradila Valgus Plus. Povedala, že mala ten istý problém, ale teraz už zase môže chodiť v lodičkách s úzkou špičkou. Tak som si doma Valgus Pro ihneď objednala. A pomohlo to! Odporúčam všetkým!

Viera M, Žilina
Ja som mala pred 10 rokmi operáciu. Najskôr sa zdalo, že je po probléme, ale potom to všetko začalo znova. Kĺby boleli, vyčnievali stále viacej a chodiť sa naozaj moc nedalo. Snažila som sa na internete nájsť niečo užitočného, ale našla som iba samé nezmysle typu, že sa to má posoliť alebo že sa na to má dať vajíčko. Nechcelo sa mi znova ísť pod nôž. Našťastie som potom ale našla článok o Valgus Pro, vyskúšala som to a pomohlo to.

To je nezmysel! Nie sú to hrbole na koži, sú to kosti. Nemôžete rozpustiť kosť octom alebo jódom, to je jasné! Túto deformitu možno korigovať iba ortopedickými procedúrami: masážami, fixáciou, fizyoterapií alebo chirurgicky. Masáže a fyzioterapeut môžu pomôcť iba v počiatočných fázach. Fixácie môže byť použitá v akejkoľvek fáze, najdôležitejšie je nájsť kvalitný fixátor. Samozrejme, každý sa chce vyhnúť operácii. U starších ľudí je anestézia dvojnásobne nebezpečná. Mojej babke bolo 62 rokov, keď jej diagnostikovali tretí stupeň hallus valgus. Skoro ju poslali na operáciu! Ale my sme sa obávali, kvôli anestézii, a rozhodli sme sa hľadať iné spôsoby, menej rizikové. Našli sme Valgus-PRO, a to pomohlo. Babička už nekríva a dobre došľapuje na nohu. Objednali sme si priamo od výrobcu. Dobré zdravie a všetko najlepšie prajem.

Acest articol a fost publicat în Health & Beauty - Slovakia. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s